101 tregime për të arritur kulminacionin e mirësisë – Muhammed Emin Xhundi

Autor:             Muhammed Emin Xhundi
Titulli:             101 tregime për të arritur kulminacionin e mirësisë
Përktheu:        Dr. Musli Vërbani
R. gjuhësor:    Daut Shehu
Formati:          A5
Faqe:              226
Botues:           Privat
Viti:                2008
Vendi:             Shkup 

Shpirtrat ushqehen siç ushqehen trupat, ashtu mbushen siç mbushen trupat, forcohen ashtu siç forcohet hekuri. Për këtë arsye patjetër duhet mësuar kuriozitete dhe ngjarje interesante me urtësi, por, kuptohet, ato tregime të jenë tregime të vërteta. Ibn Mes’udi r.a. ka thënë: “Zemrat mbushen siç mbushen trupat, kërkoni ushqim në urtësi.”

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?
Reload Reload document
| Open Open in new tab

Shkarko [0.96 MB]

Artikulli paraprakDyzet hadithet e Neveviut – Ebu Zekerija en-Nevevi
Artikulli tjetërAgjërimi vullnetar – Dr. Sedat Islami