Çfarë i obligohet fillimisht muslimanit – Faik Hasani

Autor:           Faik Hasani
Titulli:           Çfarë i obligohet fillimisht muslimanit
Recensent:    Jusuf Hajrullahu
Formati:        8.5 x 11
Faqe:            95
Botues:         ThirrjaIslame.com
Viti:              Shtator, 2011

Ky libër që gjindet në duart e juaja është një pikënisje dhe një lehtësim për mësimin apo njohjen e disa çështjeve shumë të rëndësishme, që i obligohet çdo njeriut i cili konsideron vetën e tij për musliman, duke ia rikujtuar se ai fillimisht duhet të njohë dhe të mësoj çështjet e Teuhidit (Njëshmëris) dhe çfarë e prish atë, të Imanit (Besimit) dhe çfarë e prish atë, të Ibadetit (Adhurimit) dhe çfarë e prish atë, e që jam munduar që ta bëj në mënyrën më të thjesht, dhe më të kapshëm për lexuesin.

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?
Reload Reload document
| Open Open in new tab

Shkarko [509.54 KB]

Artikulli paraprakLigjërata javore – Femi Raqipi
Artikulli tjetërAjetet Mekase dhe Medinase – Faik Asani