Tre parimet fundamentale – Zejd Ibn Muhamed Ibn Hadi el-Madkhali

Autor:       Zejd Ibn Muhamed Ibn Hadi el-Madkhali
Titulli:       Tre parimet fundamentale
Formati:    8.5 x 11
Faqe:        116
Botues:     Mburoja.net

Ky libër, i quajtur el-Usuluth-Thelathe është nga librat më të mirë në lëmin e akides [kredos] për kërkuesin e diturisë që është në shkallë fillestari apo në shkallë të ndërmjetme. Kjo do të thotë se çdonjëri nga mesi i nxënësve të diturisë ka nevojë për të kur kemi të bëjmë me shpjegimin e akides korrekte dhe çfarëdo qoftë që e kundërshton atë. Më saktë, secili nga muslimanët që bie në kategorinë e të obliguarve ka nevojë për të.

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?
Reload Reload document
| Open Open in new tab

Shkarko [865.99 KB]

Artikulli paraprakNdihmëtar në kuptimin e xhuzit të tridhjetë – Zejd Umer Abdullah
Artikulli tjetërShtyllat e besimit – Universiteti Islamik i Medinës