Tre parimet dhe argumentet e tyre – Muhammed ibn Abdulvehabi

Autor:         Muhammed ibn Abdulvehabi
Titulli:         Tre parimet dhe argumentet e tyre
Përktheu:    Besmir Cacani
Formati:      8.5 x 11
Faqe:          35
Botues:       IndeksiIslam

“Për kohën! Me të vërtetë, njeriu është në humbje, përveç atyre që besojnë dhe bëjnë vepra të mira, e këshillojnë njëri-tjetrin për të vërtetën (besimin dhe veprat e mira) dhe e këshillojnë njëri-tjetrin me durimin.” [el Asr: 1-3].

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?
Reload Reload document
| Open Open in new tab

Shkarko

Artikulli paraprakMesxhidi Aksa – Dr. Musli Vërbani
Artikulli tjetërPozita e sunetit në Islam – Muhamed Nasirudin el-Albani