Njihe Zotin tënd – Udha e besimtarëve

Autor:       Udha e besimtarëve
Titulli:       Njihe Zotin tënd
Formati:    A6
Faqe:        28
Botues:     Udha e besimtarëve
Botim:      I dytë
Viti:          2016
Vendi:       Prishtinë

Muslimanët besojnë në Një Zot të vetëm, i Cili nuk është i ngjashëm me asgjë. Ai nuk ka as bir, as partnere, as ortak dhe askush përveç Tij nuk meriton të adhurohet. Atij i përkasin emrat më të bukur dhe cilësitë më të përkryera.

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?
Reload Reload document
| Open Open in new tab

Shkarko

Artikulli paraprakStudime dhe fetva – Ismail Bardhoshi
Artikulli tjetërTë përfitojmë nga begatitë e muajit te Ramazanit – Udha e besimtarëve