Shtyllat e Islamit – Sumeja Morina Pllana

Autor:           Sumeja Morina Pllana
Titulli:           Shtyllat e Islamit – Përmbledhje e shkurtër
Redaktor:      Mr. Flamur Kabashi
Lektore:        Arditë Shabani Podrimaj
Kopertina:     Afrim Radoniqi
Formati:        A5
Faqe:            58
Botues:         Privat
Viti:              2022
Vendi:           Mitrovicë

Libri në vijim vjen si përmbledhje ose version i shkurtër i shtyllave të Islamit. Ky libër është i përshtatshëm për çdo lexues i cili dëshiron të ketë njohuri bazë rreth çështjeve fetare, po ashtu i përshtatshëm për çdo fillestar që dëshiron të njihet me kushtet e fesë. Libri vjen edhe si ndihmesë për çdo prind që dëshiron ta informojë fëmijën e tij dhe t’ia mësojë atij shtyllat e Islamit.
Libri trajton në formë të shkurtuar çdo shtyllë të fesë, duke filluar nga shehadeti, namazi, zekati, agjërimi dhe haxhi.

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?
Reload Reload document
| Open Open in new tab

Shkarko [2.78 MB]

Artikulli paraprakSi ta kryej haxhin? – Mr. Bekim Alimi
Artikulli tjetërNjëshmëria e All-llahut – Salih el Fevzani