Shpresa në Allahun – Amër Halid

Autor:          Amër Halid
Titulli:          Shpresa në Allahun
Përktheu:     Dr. Musli Vërbani
Korrektor:    Burim Bunjaku
Formati:       4.7 x 6.7
Faqe:           29
Botues:        Botues Privat
Viti:             2009
Vendi:          Kaçanik

Përkundër të gjitha këtyre vështirësive e krizave, përkundër këtij pesimizmi, e cila ka kapluar këtë umet: Deklaroj me bindje të thellë dhe me vendosmëri të plotë se: Tani është koha më e përshtatshme për të diskutuar rreth shpresës. Unë e ndiej obligim për të diskutuar për shpresën dhe optimizmin, për ta mbjellë në zemrat e muslimanëve rregullin e planprogramit hyjnorë: “Derisa mos ta ndryshojnë gjendjen e tyre”.

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?
Reload Reload document
| Open Open in new tab

Shkarko

Artikulli paraprakShpresa duhet të jetë besim dhe vepër – Amër Halid
Artikulli tjetërSuperfuqia në Allahun – Amër Halid