Shpjegimi i bazave të besimit – Muhammed el-Uthejmin

Autor:             Muhammed el-Uthejmin
Titulli:             Shpjegimi i bazave të besimit
Përktheu:        Almedin Ejupi
Recensent:      Jusuf Kastrati
R. gjuhësor:    Jeton Koqinaj
Formati:          A5
Faqe:              117
Botues:           IslamHouse

Me të vërtetë shkenca e teuhidit (shq. shkenca e njëzimit të Allahut) është ndër shkencat më fisnike dhe në shkallën më të lartë, më e detyrueshmja për t’u studiuar sepse është dije mbi Allahun e Lartësuar, mbi emrat, mbi cilësitë dhe mbi të drejtat e Tij ndaj robërve të Vet. Gjithashtu, është çelës i rrugës drejt Allahut të Lartësuar dhe bazë e ligjeve të Tij.

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?
Reload Reload document
| Open Open in new tab

Shkarko

Artikulli paraprakUdhëzuesi i grave – Said Nursi
Artikulli tjetërDialog me mikun ateist – Dr. Mustafa Mahmud