Shoqëri e epokës së lumturisë – Osman Nuri Topbash

Autor:            Osman Nuri Topbash
Titulli:            Shoqëri e epokës së lumturisë
Përktheu:       Evans Drishti
Recensent:     Irida Hoti
Formati:         4.5 x 7.3
Faqe:             168
Botues:          Progresi Botime
Viti:               2011
Vendi:            Shkodër

Epoka e Lumturisë është periudha në të cilën zbriti Kurani si udhëzues për mbarë njerëzimin dhe ku nderoi me qenien e tij vetë i Dërguari i Allahut
si mëshirë për gjithë njerëzimin. Ajo është një periudhë që përçon në shekuj dritën pejgamberore, është një kohë që ka edukuar brezin shembullor të
sahabëve që ndërtuan qytetërimin e virtyteve, duke e ngritur atë në shkallën më të lartë të etikës dhe humanizmit në historinë e botës.

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?
Reload Reload document
| Open Open in new tab

Shkarko [3.31 MB]

Artikulli paraprakShërbimi (shkalla më e lartë e përsosjes) – Osman Nuri Topbash
Artikulli tjetërShqetësimi për brezat – Osman Nuri Topbash