Rruga e besimit – Dr. Abdulmexhid Zendani

Autor:         Dr. Abdulmexhid Zendani
Titulli:         Rruga e besimit
Përktheu:    Privat
Formati:      A5
Faqe:          96
Botues:       Privat 

O ju të mençur çfarë do të ishte mendimi juaj ndaj atij i cili gjen vetën në një qytet të panjohur ose shkretëtirë, duke ngjarë kjo pa zgjedhjen dhe dëshirën e tij, përpos kësaj i erdhën atij udhërrëfyesit e Atij i Cili e solli në këtë qytet ose shkretëtirë për drejtimin dhe udhëzimin e tij. Mirëpo, atij pas tërë kësaj nuk i intereson që të njoftohet me ata te cilët kanë ardhur për shpëtimin dhe udhëzimin e tij, por përkundrazi kthehet dhe i lufton ata, kurse ata gjenden të qëndrueshëm ndaj mundimeve te tij!? I shan ata, kurse ata afrohen kah ai.

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?
Reload Reload document
| Open Open in new tab

Shkarko [521.57 KB]

Artikulli paraprakKurani është i vërteti – Dr. Abdulmexhid Zendani
Artikulli tjetërArka Luftarake – Ahmet Deedat