Drejtimi financiar i ndërmarrjeve dhe i shoqërive – Jean-Louis Amelon

Autor:           Jean-Louis Amelon
Titulli:           Drejtimi financiar i ndërmarrjeve dhe i shoqërive
Përktheu:      Xhevat Lloshi
Recensent:    Prof. Dr. Xhevat Lloshi
Formati:        8.5 x 11
Faqe:            415
Botues:         Logos-A
Viti:              2005
Vendi:           Shkup, Maqedoni

Jean-Louis Amelon, specialist i financave, me përvojë ndërkombëtare të fituar në bankë e pastaj në ndërmarrje. Pasi kaloi shumë vite në Bankën Franceze të Tregtisë së Jashtme (NATEXIS Banques Populaires) dhe pasi botoi një vepër të parë (Financier Ses Exportations), hyri në grupin Thales, ku ka mbajtur një varg funksionesh të ndryshme: arkëtar, kontroller i menaxhimit dhe më pas drejtor financiar i filialeve të ndryshme në Francë, në Lindjen e Mesme dhe në Shtetet e Bashkuara.

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?
Reload Reload document
| Open Open in new tab

Shkarko

Artikulli paraprakKultura dhe qytetërimi – Jellmaz Ozakpenar
Artikulli tjetër1000 Thënje – Jakup Asipi