Rregullat e shitblerjes – Mesh’hur Hasen

Autor:         Mesh’hur Hasen
Titulli:         Rregullat e shitblerjes
Përktheu:    Bledar Hoxha
Formati:      8.5 x 11
Faqe:          66
Botues:       Libraria “Imam Albani”

Disa vëllezër të mi më kërkuan që t’iu përgatis një material përmbledhës në rregullat e shitblerjes, duke u ankuar se libra të tillë në gjuhën shqipe nuk ka fare, ose janë shumë të rrallë. Kështu, duke parë këtë nevojë të vëllezërve të mi muslimanë për këtë degë të fikhut Islam dhe për vetë rëndësinë e kësaj teme, ku siç dihet, shitblerja është diçka e përditshme dhe të gjithë e praktikojnë për plotësimin e nevojave të tyre, mora shkas për përgatitjen e këtij libri.

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?
Reload Reload document
| Open Open in new tab

Shkarko

Artikulli paraprakMësime të zgjedhura për Ramazanin – Ibrahim Ibn Muhamed el Hukajl
Artikulli tjetërTeuhidi dhe shirku – Muhammed Xhemil Zejno