Pasojat e mëkateve – Amër Halid

Autor:          Amër Halid
Titulli:          Pasojat e mëkateve
Përktheu:     Dr. Musli Vërbani
Korrektor:    Burim Bunjaku
Formati:       4.7 x 6.7
Faqe:           32
Botues:        Botues Privat
Viti:             2006
Vendi:          Kaçanik

Çdo gjë çka u ndodhë muslimanëve për çdo ditë, si: vrasjet, dëbimi, uzurpimi i pronave dhe pasurive natyrore, kolonizimi i vendeve; çka u ndodh prej fatkeqësive tjera si: sëmundjet dhe humbjet e më të dashurve te tyre, sa që është mbushur gota e vdekjeve në vendet islame, në vend që të mbizotërojë paqja dhe siguria. Të gjitha këto, sjellin në përfundim domosdoshmërinë e largimit prej mëkateve, para se të bëhet vonë dhe të na shkojë jeta pa mirësi dhe të mira.

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?
Reload Reload document
| Open Open in new tab

Shkarko

Artikulli paraprakMjetet e vendosmërisë në fenë e Allahut – Amër Halid
Artikulli tjetërPendimi – Amër Halid