Vakëfi – Dr. Musli Vërbani

Autor:        Dr. Musli Vërbani
Titulli:        Vakëfi
Seria:        Fikhu i statutit personal
Formati:     B5
Faqe:         31
Botues:      Privat
Viti:           2013
Vendi:        Kaçanik

Lexues të nderuar, jeta është dhuratë prej Allahut. Edhe pasuria është dhuratë prej Allahut. Allahu të dhuron (të falë) diçka, e pastaj e Zoti i Lartëmadhëruar atë që e ka dhuruar falas e kërkon që ti jepet me kompenzim. Për dhurimin e jetës për Allah, Zoti ta kompenson me xhenet; për dhurimin e pasurisë për Allah, Zoti ta kompenson me xhenet dhe njëherit fiton kënaqësinë e Tij.

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?
Reload Reload document
| Open Open in new tab

Shkarko

Artikulli paraprakTrashëgimia (Faraidi) – Dr. Musli Vërbani
Artikulli tjetërParime në kuptimin e sirës – Salih bin AbdulAziz Alu Shejh