E ke zbuluar bukurinë e tij të vërtetë? – Dr. Naxhi Ibrahim el-Arfexh

Autor:             Dr. Naxhi Ibrahim el-Arfexh
Titulli:             E ke zbuluar bukurinë e tij të vërtetë?
Përktheu:        Dr. Sedat Islami
Redaktor:        Almedin Ejupi
R. gjuhësor:    Jeton Koqinaj
Formati:          A5
Faqe:              117
Botues:           IslamHouse

Ky libër ofron aspekte të ndriçuara dhe shembuj të përzgjedhur të bukurisë, gjithëpërfshirjes, madhështisë dhe shkëlqimit të tij.
Mënyra sesi i ofron këta shembuj, aspekte e imazhe të mrekullueshme, libri i ngjan majës së Ajsbergut, e cila, megjithëse lundron mbi ujë, një pjesë bukur të madhe të saj e fsheh nën sipërfaqen e vet, për të mos na mundësuar ta shohim me sy e për të mos ia njohur përmasat, peshën, sipërfaqen dhe madhësinë e tij të plotë. …

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?
Reload Reload document
| Open Open in new tab

Shkarko [1.08 MB]

Artikulli paraprakKoment i sures jasin – Sejid Kutbi
Artikulli tjetërPërsosuria e ligjit Islam – Muhammed ibn Salih el-Uthejmin