Dispozitat e therjes së kurbanit – Muhammed el-Uthejmin

Autor:         Muhammed el-Uthejmin
Titulli:         Dispozitat e therjes së kurbanit
Përktheu:    Besim Gjelaj
Formati:      8.5 x 11
Faqe:          17
Botues:       Indeksi Islam 

Enes ibën Malik radijAllahu anhu thotë: “Ka therur Pejgamberi salAllahu alejhi ue selem dy desh me brirë, të majmë, me dorën e tij, duke thënë Bismil-lah dhe Allahu Ekber, kishte vendosur këmbën e tij mbi ta.”

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?
Reload Reload document
| Open Open in new tab

Shkarko

Artikulli paraprakRreziku i nuskave (hajmalive) – Ali Jahja el-Haddadij
Artikulli tjetërKurani është i vërteti – Dr. Abdulmexhid Zendani