Dëshiroj të pendohem, por… – Muhammed el-Munexhid

Autor:             Muhammed el-Munexhid
Titulli:             Dëshiroj të pendohem, por…
Përktheu:        Ekrem Avdiu
Recensent:      Omer Musa
R. gjuhësor:    Arian Koçi
Formati:          5.8 x 8.3
Faqe:              60
Botues:           Komiteti i bashkuar saudit
Viti:                2004
Vendi:             Prishtinë

Allahu i ka urdhëruar të gjithë besimtarët të bëjnë teube (pendim) kur tha: “Pendohuni të gjithë tek Allahu, o besimtarë, në mënyrë që të gjeni shpëtim.” (Nur: 31) Ai, robërit i ndau në të penduar dhe mizorë, duke mos lënë vend për të tretin, andaj edhe tha: “E ata që nuk pendohen janë mizorë.” (Huxhurat: 11)

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?
Reload Reload document
| Open Open in new tab

Shkarko [486.91 KB]

Artikulli paraprakIslami im (Shkalla e dytë) – Mr. Rejhan Neziri
Artikulli tjetërRigjallërimi Islam – Rregulla dhe udhëzime – Muhammed el-Uthejmin