101 parime në shërbim – Osman Nuri Topbash

Autor:         Osman Nuri Topbash
Titulli:         101 parime në shërbim
Përktheu:    Ilir Hoxha
Recensent:  Zija Vukaj
Formati:      5.7 x 5.5
Faqe:          110
Botues:       Progresi Botime
Viti:            2014
Vendi:         Shkodër

Shejh Sadi këshillon me këto fjalë:
“Nëse je i thatë e pa dashuri, kur të vdesësh, ashtu si me trup do të vdesësh edhe me emër. Nëse je zemërgjerë dhe shërbyes në rrugën e Allahut, jeta jote vazhdon edhe pas trupit tënd të përkohshëm, aq sa ke sakrifikuar dhe ke hyrë në zemrat e të tjerëve.”

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?
Reload Reload document
| Open Open in new tab

Shkarko [10.00 MB]

Artikulli paraprak101 Hapa në edukim – Osman Nuri Topbash
Artikulli tjetërArsyeja dhe filozofia në këndvështrimin islam – Osman Nuri Topbash