Vlera e kohës – Amër Halid

Autor:          Amër Halid
Titulli:          Vlera e kohës
Përktheu:     Dr. Musli Vërbani
Korrektor:    Burim Bunjaku
Formati:       4.7 x 6.7
Faqe:           34
Botues:        Botues Privat
Viti:             2005
Vendi:          Kaçanik

Vëlla i nderuar ! Gjatë këtij fjalimi do të jetoj së bashku me ty dhe me një çështje të rëndësishme, dhe me vlerë, e cila është e ndërlidhur fort me besimin (imanin) në Zotin e Lartëmadhëruar. Kjo çështje e ka vlerën atëherë kur të jemi të bindur dhe veprojmë me të. Kjo çështje e ka vlerën atëherë kur jeta jonë është e stolisur me të dhe veprohet me të.

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?
Reload Reload document
| Open Open in new tab

Shkarko [227.11 KB]

Artikulli paraprakVendosmëria në fenë e Allahut – Amër Halid
Artikulli tjetërFeja e vërtetë e Zotit – Dr. Bilal Filips