Vlera e gruas së kapur pas Sunetit – Muhamed el Akil

Autor:         Muhamed el Akil
Titulli:         Vlera e gruas së kapur pas Sunetit
Përktheu:    Besmir Cacani
Formati:      A6
Faqe:          23
Botues:       Dëshmia
Burimi:        http://www.sahab.net/forums/index.php?showtopic=130191

Allahu azze ue xhel-le na udhëzoi me Pejgamberin sal-lAllahu alejhi ue sel-lem. Më pas, Allahu azze ue xhel-le e urdhëroi ymetin e tij, burra dhe gra, që të mësojnë atë me të cilën ka ardhur Pejgamberi sal-lAllahu alejhi ue sel-lem, dhe gratë siç thuhet, janë njëlloj me burrat. Për këtë arsye, siç e ka burri obligim të mësojë atë me çfarë ka ardhur Pejgamberi sal-lAllahu alejhi ue sel-lem, poashtu edhe gruaja muslimane e ka obligim të mësojnë atë çfarë ka ardhur nga ai.

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?
Reload Reload document
| Open Open in new tab

Shkarko

Artikulli paraprakMësime nga Kurani fisnik – Salih el-Feuzan
Artikulli tjetërParalajmërim nga Bidati – Salih el-Feuzan