Texhvidi i preferuar, Kuran për të lexuar – Dr. Shefqet Krasniqi

Autor:         Dr. Shefqet Krasniqi
Titulli:         Texhvidi i preferuar, Kuran për të lexuar
Recesent:    Osman Abazi
Lektoroi:     Ylldije Sulka
Formati:      8.5 x 11
Faqe:          24
Botues:       Sh.B. Krenaria
Viti:            2006
Vendi:         Prishtinë

“Lexuesit të Kuranit i thuhet: “Lexo dhe ngrihu (lart), lexo ashtu si e ke lexuar në atë botë (me texhvid) sepse ti do të ngrihesh vazhdimisht duke e lexuar atë deri në ajetin e fundit, ashtu si e ke lexuar në atë botë (në këtë jetë)”.

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?
Reload Reload document
| Open Open in new tab

Shkarko [354.85 KB]

Artikulli paraprakBisedë e Përditshme Shqipe, Angleze dhe Arabe – Fehim Xhafer Dragusha
Artikulli tjetërPër hulumtuesit e fesë së vërtetë – Hisham Muhamed Tilbete