Tema të zgjedhura dhe të nevojshme – Dr. Musli Vërbani

Autor:      Dr. Musli Vërbani
Titulli:      Tema të zgjedhura dhe të nevojshme
Formati:   B5
Faqe:       204
Botues:    Autori
Vendi:      Kaçanik

Zoti i Lartmadhëruar, Ademit a.s., njeriut të parë të njerëzimit, pasi ia mësoi emrat e të gjitha çështjeve dhe sendeve, i urdhëroi melaqet për që t’i bien në sexhde, përderisa kur ishte krijesë vetëm me trup (krijesë prej balte) nuk kërkoi prej melaqeve t’i bien në sexhde Ademit: “Dhe ia mësoi Ademit të gjitha emrat (shkencën).” (El Bekare : 31).

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?
Reload Reload document
| Open Open in new tab

Shkarko

Artikulli paraprakShkruaj, lexo dhe mëso shkronjat e Kuranit – Dr. Musli Vërbani
Artikulli tjetërÇfarë është Selefizmi – Dr. Abdullah ibn Abdurrahim el-Buhari