Ta ruash gjuhën – Imam Neveviu

Autor:       Imam Neveviu
Titulli:       Ta ruash gjuhën
Përktheu:  Xhamia Mbret
Formati:    8.5 x 11
Faqe:        21
Botues:     Xhamia Mbret

E kam permendur me perpara çfare Allahu ma lehtesoi mua per te folur per llojet e pelqyera te dhikrit. Une gjithashtu doja te perfshija bashke me to gjerat qe jane te papelqyera dhe te ndaluara ne te folurit e dikujt. Kjo per arsye qe ky liber te jete i plote ne lidhje me rregullat e thenieve te personit, dhe i pergjithshem ne lidhje me shpjegimin e llojeve te ndryshme. Keshtu, do te permend disa aspekte per to, te cilat çdo musliman duhet t’i kete parasysh. Shumica e gjerave qe do te permend jane te njohura mire, dhe per kete arsye nuk do t’i permend dëshmitë. Keshtu, me Allahun qendron i gjithe suksesi.

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?
Reload Reload document
| Open Open in new tab

Shkarko

Artikulli paraprak70 Porosi të Muhammedit s.a.v.s – Xhamia “Mbret”
Artikulli tjetërUdhëzimet e sureve të Kuranit – Umer el-Mukbil