Shpjegimi i tre parimeve bazë – Muhammed el-Uthejmin

Autor:         Muhammed el-Uthejmin
Titulli:         Shpjegimi i tre parimeve bazë
Përktheu:    E. Gjeqi
Formati:      8.5 x 11
Faqe:          190
Botues:       Nun

Islami në kuptimin e tij të përgjithshëm është adhurimi i Allahut sipas mënyrës që Ai ka përshkruar me anë të të dërguarve që Ai ka dërguar. Allahu na tregon në shumë ajete se ligjet e para që shpalleshin kanë pasur të bëjnë me thirrjen në nënshtrimin ndaj Allahut s.u.t.

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?
Reload Reload document
| Open Open in new tab

Shkarko

Artikulli paraprakRigjallërimi Islam – Rregulla dhe udhëzime – Muhammed el-Uthejmin
Artikulli tjetërUdhëtimi i përjetësisë – Osman Nuri Topbash