Përqendrimi në fenë e Allahut – Salih el-Feuzan

Autor:         Salih el-Feuzan
Titulli:         Përqendrimi në fenë e Allahut
Përktheu:    Besim Gjelaj
Formati:      A6
Faqe:          73
Botues:       Privat

Me të vërtetë përqendrimi në dinin e Allahut do të thotë drejtësi dhe mesatare mes teprimit dhe neglizhencës, mes ashpërsisë dhe butësisë, kjo bëhet duke ecur në përputhshmëri me porositë e librit të Allahut dhe sunetit te të Dërguarit të Tij sal-lAllahu ‘alejhi ue sel-lem, si dhe në përputhshmëri me atë që ishin muslimanët e parë nga ky ymet.

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?
Reload Reload document
| Open Open in new tab

Shkarko

Artikulli paraprakParalajmërim nga Bidati – Salih el-Feuzan
Artikulli tjetërNe e besojmë Isain a.s. – Sulejman el-Bathi