Pema e Besimit – Dr. Abdurrezak ibn Abdulmuhsin el-Bedr

Autor:         Dr. Abdurrezak ibn Abdulmuhsin el-Bedr
Titulli:         Pema e Besimit
Përktheu:    Kastriot Mazreku
Formati:      8.5 x 11
Faqe:          25
Botues:       Privat
Viti:            Dhjetor, 2014

Sigurisht, pozita e lartë e Imanit e niveli i tij i ngritur nuk është i panjohur për muslimanët, ai është synimi më i rëndsishëm dhe më fisnik, objektivi më sublim dhe më kulmor, me të robi e arrinë lumturinë e dynjasë dhe të ahiretit, dhe me të e fiton Xhenetin dhe kënaqësinë e Allahut të madhërishëm dhe i shpëton zjarrit dhe zemërimit të të Papërballueshmit, të Lartësuarit. Frytet e Imanit dhe mirësit e tij nuk mund të përmblidhen dhe as nuk mund të kufizohen, nuk përfundojnë dhe as nuk mund të numrohen!

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?
Reload Reload document
| Open Open in new tab

Shkarko

Artikulli paraprakPër hulumtuesit e fesë së vërtetë – Hisham Muhamed Tilbete
Artikulli tjetërPejgamberi ynë Muhammedi a.s. – Jakub Ystyn