Ndjej shushurimën, mikun nuk e shoh – Hasan el-Basriu

Autor:             Hasan el-Basriu
Titulli:             Ndjej shushurimën, mikun nuk e shoh
Përktheu:        Mehmedalia Haxhiq
Shqipëroi:       Zejnullah Dërguti
                       Xhevrije Z. Dërguti
R. gjuhësor:    Ismail Kokollari
Formati:          8.5 x 11
Faqe:              70
Botues:           KBI Ferizaj
Viti:                1994
Vendi:             Ferizaj

Po të dëshironte All-llahu xh.sh., të gjithëve do t’ju bënte ose të pasur ose të varfër. Por, Ai dëshiroi t’ju sprovojë, kështuqë disa i bëri të pasur, e disa i la në varfëri, por të gjithëve ua tregoi rrugën e të mirave, duke thënë: “…ata u jepnin përparësi atyre para vetes. Ai që është ruajtur nga lakmia e vet, ata janë të shpëtuar”. (Kur’an, 59-9).

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?
Reload Reload document
| Open Open in new tab

Shkarko

Artikulli paraprakIslami dhe Krishterimi – Halil Ibrahimi
Artikulli tjetërAkideja e selefit dhe dijetarëve të hadithit – Imam es-Sabuni