Nata e dhëndërrisë – Dr. Musli Vërbani

Autor:            Dr. Musli Vërbani
Titulli:            Nata e dhëndërrisë
Seria:            Fikhu i statutit personal
Korrektura:    Daut Shehu
Formati:        A5
Faqe:            68
Botues:         Privat
Viti:              2005
Vendi:           Kaçanik

Lexues të nderuar, posaçërisht ju të rinj, ky libër ju kushtohet juve të cilët jeni ardhmëria, ju të cilët jeni prespektiva dhe ju të cilët do të krijoni familje dhe do të bëheni prindër. Në rend të parë luteni Zotin e Madhëruar me këtë dua:
“O Zoti ynë: na dhuro bashkëshort (bashkëshorte) dhe pasardhës të cilët, na bëjnë të lumtur, na gëzojnë, na qetësojnë trupin e shpirtin dhe na pushojnë sytë në ta. E, po ashtu, na bën shembull për të devotshmit”. EL FURKAN, 74

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?
Reload Reload document
| Open Open in new tab

Shkarko [2.47 MB]

 

Artikulli paraprakEmërtoni fëmijët me emra të bukur – Dr. Musli Vërbani
Artikulli tjetërShkurorëzimi dhe ideti – Dr. Musli Vërbani