Mrekullite e Kuranit (1) – Muhammed Muteveli Sharaviu

Autor:         Muhammed Muteveli Sharaviu
Titulli:         Mrekullite e Kuranit – Libri I
Përktheu:    Muhamed Jusufi – Kajolli
Formati:      B5
Faqe:          107
Botues:       Zëri ynë
Viti:            2001
Vendi:         Prishtinë

Ky libër mund të llogaritet edhe si ndriçues i imanit për këtë kohë. I nderuari dhe shumë i respektuari dijetar dhe mendimtar i thirjes islamike, Hoxhë dhe imam Muhammed Muteveli el-Sharavi! Me ju u zbardh historia jonë edhe më tepër. Ju jeni një reformator ndër muslimanët që spjeguat me mjeshtëri të rallë çështjen e imanit dhe mënyrën e të besuarit si dhe u përballët me sulmet e armikut të fesë duke qëndruar i pa lëkundur. Kontributet, sinqeriteti juaj, njohuritë tuaja, i ndihmuan muslimanët dhe i ndihmuan thirjes islamike, kundër sulmuesve, supozimeve të ndryshme, trillimeve të orientalistëve dhe perëndimorëve.
(Abdullah Haxhaxh)

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?
Reload Reload document
| Open Open in new tab

Shkarko [766.46 KB]

Artikulli paraprakTë kuptuarit e drejtë të islamit – Mevdudi
Artikulli tjetërMrekullite e Kuranit (2) – Muhammed Muteveli Sharaviu