Marrja e kuranit si udhërrëfyes – Harun Jahja

Autor:    Harun Jahja
Titulli:    Marrja e kuranit si udhërrëfyes
Formati: 8.5 x 11
Faqe:     49

(Thuaj) “A pos All-llahut të kërkoj unë gjykatës (mes meje dhe juve)? Kur Ai është që ua zbriti Librin që qartëson çdo gjë?” Atyre që u dhamë Librin e dinë se ai (Kur’ani) është i zbritur prej Zotit tënd saktësisht, pra assesi mos u bë prej atyre që dyshojnë. (Sure En’am: 114)

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?
Reload Reload document
| Open Open in new tab

Shkarko

Artikulli paraprakKrijimi i universit – Harun Jahja
Artikulli tjetërMrekullia e krijimit të njeriut – Harun Jahja