Libri mbi të menduarit (tefekkur) – Ebu Hamid el Gazali

Autor:         Ebu Hamid el Gazali
Titulli:         Libri mbi të menduarit (tefekkur)
Përktheu:    Is’hak Shala
                   Abdullah B. Ferizi
Lektor:        Artan Sadiku
Formati:      5.8 x 8.3
Faqe:          84
Viti:            2017
Vendi:         Prishtinë

Nëse kërkon të mendosh diçka përtej cilësive tua, atëherë shiko mirësitë që Allahu Teala t’i ka dhuruar, si ato ndjekin njëra-tjetrën, mendo rreth tyre, dhe për çdonjërën veç e veç falëndero.
Mendo rreth oqeanit të caktimit (kader). Mendo mirë si rrjedh ai mbi botët: hairi-sherri, dobia-dëmi, vështirësia-lehtësimi, shpëtimi-humbja, kryelartësiamodestia, besimi-kufri, pranimi-mohimi.

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?
Reload Reload document
| Open Open in new tab

Shkarko

Artikulli paraprakGjendjet e mahnitshme – Ebu Hamid el Gazali
Artikulli tjetërRregullat e jetës martesore – Ebu Hamid el Gazali