Libri i hadithit – Grup autorësh

Autor:         Grup autorësh
Titulli:         Libri i hadithit
Përktheu:    Jusuf Kastrati
Formati:      A5
Faqe:          34
Botues:       IslamHouse

Nga Omer ibn Ebi Seleme – radijallahu anhu – përcillet të ketë thënë: “Njëherë sa isha i vogël, nën përkujdesjen e të Dërguarit të Allahut – sal-lallahu alejhi ve sel-lem –, dora ime endej në enë (gjatë ngrënies), ndaj i Dërguari i Allahut – sal-lallahu alejhi ve sel-lem – më tha: “O vogëlush, përmende Allahun (thuaj bismilah), ha me të djathtën dhe ha para vetes!” Pas kësaj, vazhdimisht kam vepruar kështu gjatë ngrënies.”

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?
Reload Reload document
| Open Open in new tab

Shkarko [1.08 MB]

Artikulli paraprakKushtet e imanit – Grup autorësh – Universiteti Islamik i Medinës
Artikulli tjetërLibri i Dijes – Muhammed el-Uthejmin