Kushtet e imanit – Grup autorësh – Universiteti Islamik i Medinës

Autor:         Grup autorësh – Universiteti Islamik i Medinës
Titulli:         Kushtet e imanit
Përktheu:    Lulëzim Blakaj
Formati:      8.5 x 11
Faqe:          110
Botues:       Privat

Thotë i Dërguari sal-lall-llahu alejhi ve sel-lem: “Imani është të besosh Allahun, Melekët e Tij, librat e Tij, Ditën e Fundit dhe të besosh në Caktimin (Kaderin) qoftë i mirë apo jo i mirë” (Muslimi).
Imani është fjalë me gjuhë, bindje me zemër dhe veprim me gjymtyrë, shtohet me punë të mira dhe pakësohet me mëkate.

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?
Reload Reload document
| Open Open in new tab

Shkarko

Artikulli paraprakBesimi i muslimanit – Grup autorësh
Artikulli tjetërLibri i hadithit – Grup autorësh