Islami i lehtësuar – Ali Hasen Abdul Hamid

Një varg serik edukativ i diturisë ku lexuesi do të njihet me fenë Islame. Nëpërmes këtij libri ti lexues do të mësosh atë më të rëndësishmen me të cilën të obligoi Krijuesi yt Madhështor.

Vlera e kësaj serie fshihet në tërësinë e saj midis kualitetit të lartë të njohjes dhe lehtësisë së metodës, e cila të bënë që ta kuptosh sa më mirë përmbajtjen, duke mos kërkuar ndihmën e të tjerëve përveç rasteve të rralla.

 

Autor:          Ali Hasen Abdul Hamid
Titulli:          Islami i lehtësuar
Përkthehu:   Enis Rama
Kopertina:     Literatura Islame
Formati:        B5
Faqe:            31
Botues:         Albislam.com
Viti:              2005
Vendi:           SHKUP
Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?
Reload Reload document
| Open Open in new tab

Shkarko

Artikulli paraprakNjëshmëria e All-llahut – Salih el Fevzani
Artikulli tjetërDitari i një thirrësi Islam në mërgim – Ph. Dc. Xhemajl Çupi