Haxhi ideal dhe umreja – Osman Nuri Topbash

Autor:        Osman Nuri Topbash
Titulli:        Haxhi ideal dhe umreja
Formati:     4.3 x 7.1
Faqe:         94
Botues:      Progresi Botime
Viti:           2007
Vendi:        Stamboll

Qenia njerëzore rrethohet nga nevoja materiale dhe shpirtërore që nuk kanë të mbaruar. Disa nga këto nevoja janë të domosdoshme dhe jetike për të. Fjala vjen, që trupi të gjallojë duhet të thithë ajër, të pijë ujë dhe të konsumojë lëndët e nevojshme ushqimore. Po kështu edhe bota afektive shpirtërore ka disa nevoja të domosdoshme, që janë jetike për të. Madje këto nevoja janë më të rëndësishme se ato trupore-fizike, sepse trupi është udhëtar i dheut, ndërsa shpirti është udhëtar i jetës së përtejme.

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?
Reload Reload document
| Open Open in new tab

Shkarko [7.41 MB]

Artikulli paraprakFrymëra mëshire – Osman Nuri Topbash
Artikulli tjetërHazreti Muhammed mustafa (Vargu i profetëve) – Osman Nuri Topbash