Fundi i botës – Muhammed Muteveli Sharaviu

Autor:           Muhammed Muteveli Sharaviu
Titulli:           Fundi i botës
Përktheu:      Dr. Musli Vërbani
Recensent:    Daut Shehu
Formati:        8.5 x 11
Faqe:            101
Botues:         Botues Privat
Viti:              2015
Vendi:           Kaçanik

Çështjes së përfundimit të botës i është dhënë rëndësi e veçantë nga shkencëtarët, bile për të kanë folur edhe magjistarët e injorantët. Secili prej tyre është munduar që të jep analiza për kohën e sodit apo për kohën në të cilën po kalon bota në të cilën jetojmë.
Të gjitha teoritë shkencore të cilat janë thënë apo thuhen, baza e tyre është vetëm hipotetike, imagjinare dhe nuk jopraktike. Kjo nga shkaku se kapaciteti i diturisë njerëzore në këtë çështje është i kufizuar dhe nuk mund të arrij në dituri të sigurt.

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?
Reload Reload document
| Open Open in new tab

Shkarko [704.43 KB]

Artikulli paraprakFetva – Muhammed Muteveli Sharaviu
Artikulli tjetërKëto llogariten furnizime – Muhammed Muteveli Sharaviu