Fletushkë rreth gjakrave të natyrshëm tek gratë – Muhammed el-Uthejmin

Autor:      Muhammed el-Uthejmin
Titulli:      Fletushkë rreth gjakrave të natyrshëm tek gratë
Formati:   A5
Faqe:       60
Botues:    Privat

Menstruacioni është një gjakderdhje që natyralisht i ndodhë femrës, pa ndonjë shkak, në kohë të caktuar. Ai është një gjak natyral që nuk ka ndonjë shkak të sëmundjes, plagëve, abortimi spontan apo lindjes. Pasi që ai është i natyrshëm, ai ndryshon varësisht nga gjendja e gruas, ambienti dhe klima. Si rezultat i kësaj cikli është shumë i ndryshëm nga njëra grua tek tjetra.

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?
Reload Reload document
| Open Open in new tab

Shkarko [788.94 KB]

Artikulli paraprakPërgjigje natyralistëve – Said Nursi
Artikulli tjetërGabime në të cilat bien disa haxhilerë – Muhammed ibn Salih el-Uthejmin