DUKE RIMENDUAR GRATË MUSLIMANE DHE MBULESËN – Katherine Bullock

Katherine Bullock
Duke rimenduar Gratë Muslimane & Mbulesën: Sfida ndaj Stereotipeve Historike dhe Moderne (botim i shkurtuar)

Titulli original:
Rethinking Muslim Women and The Veil: Challenging Historical and Modern Stereotypes
(Abridged edition), The International Institute of Islamic Thought, 2010

Përkthimi: Festime Mehdiu

Botues: Instituti Shqiptar i Mendimit dhe i Qytetërimit Islam, www.aiitc.net

Redaktor: Nexhatin Ibrahimi

Redaktor teknik: Suhejb Xhemaili

Faqe: 54

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?
Reload Reload document
| Open Open in new tab

Shkarko

Artikulli paraprakBolshevizma a çkatërimi i njerëzimit – Hafiz Ali Korça
Artikulli tjetërSHURA Parimi kuranor i këshillimit, një mjet për rindërtim dhe reformë – Ahmad Al – Raysuni