DITURIA ISLAME 320

DITURIA ISLAME NUMËR 320 |VITI 31|qershor 2017|Ramazan 1438|REVISTË MUJORE, FETARE, SHKENCORE E KULTURORE|

 

2 Urimi i Myftiut të Kosovës, Naim ef. Tërnava, me rastin e festës së Fitër Bajramit
4 Editoriali
5 Hytbeja e Myftiut të Kosovës, Naim ef.
Tërnava, me rastin e festës së Fitër Bajramit
7 Uniteti i myslimanëve obligim fetar dhe domosdoshmëri e kohës
11 Komentimi i kaptinës “El Kalem”
14 Qetësia dhe pushimi në namaz
17 Rexhepi: Vërejtjet e Komunës së Prishtinës
për xhaminë, befasuese
20 Statusi i lartësuar i zotërisë sonë Muhamed (s.a.v.s.)
22 Dinjiteti njerëzor dhe respekti i ndërsjellë (1)
26 Sami Frashëri – eruditi i kombit
29 Mbijetesa dhe shpengimi nga vuajtjet
31 Burimet të cilat nuk janë argumente për
dispozitat e sheriatit
34 Tregtari dhe kamata
37 Hafëz Ibrahim Dalliu– shembulli konkret i kontributit për shkencë
39 Pse kaq shumë perëndimorë po e përqafojnë fenë islame?
40 Xhamia e Kalasë së Prizrenit ka qenë funksionale deri në vitin 1912
44 Gjyshërit, një pjesë e jona
46 “Balena Blue” lojë e re dhe rrezik që i kanoset gjeneratave të reja nga shkopi magjik – interneti
49 Popujt të cilët turqit i sollën në Ballkan
52 Aktivitete
65 Merhum
68 Info
70 Fjalëtërthore
71 Konkurse

 

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?
Reload Reload document
| Open Open in new tab

Shkarko [2.66 MB]

Artikulli paraprakDITURIA ISLAME 319
Artikulli tjetërDITURIA ISLAME 321-322