Dispozitat e Nikabit – Mus’ad Enver

Autor:           Mus’ad Enver
Titulli:           Dispozitat e Nikabit
Përktheu:      Fatmir ZOGAJ
Recensent:    Faik ASANI
Formati:        8.5 x 11
Faqe:            37
Botues:         ThirrjaIslame
Viti:              2013
Vendi:           Kajro, Egjipt

Me lejën e Allaut do mundohemi që ta shpjegojmë dispozitën e nikabit (apo
perçës), duke sjellur argumentet e dy palëve të dijetarëve dhe demantin e tyre.
Shtrohet pyetja a është nikabi (perçeja) në islam, obligim? A është sunnet, apo risi?, apo është gjë e pëqyer, apo adet? Apo mos ndoshta është e ndaluar?!!
Së pari, me lejën e Allahut Te’ala, do ti përmendim rregullat e mbulesës në islam.

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?
Reload Reload document
| Open Open in new tab

Shkarko

Artikulli paraprakMuslimani Produktiv – Productivemuslim.com
Artikulli tjetërDebat me ata që e lejojnë kremtimin e mevludit – Muhammed Nasiruddin el-Albani