Detyra e muslimanit karshi gabimeve të vëllezërve të tij – Abdulselam ibn Berxhes

Autor:         Abdulselam ibn Berxhes
Titulli:         Detyra e muslimanit karshi gabimeve të vëllezërve të tij
Përktheu:    Altin Dallashi
Formati:      8.5 x 11
Faqe:          11
Botues:       Selefi.org

Me të vërtetë, kjo lidhje midis muslimanëve është një lidhje me të cilin Allahu na ka begatuar, na ka nderuar dhe na ka respektuar. Vërtet Allahu i ka begatuar besimtarët me këtë vëllazëri besimtare, si dhe i ka përmendur me të: “Dhe përkujtoni mirësinë e Allahut mbi juve kur ju ishit armiq, dhe Ai i bashkoi zemrat tuaja, kështu ju u bëtë me mirësinë e Tij vëllezër.” (Ali Imran, 103.)

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?
Reload Reload document
| Open Open in new tab

Shkarko [634.71 KB]

Artikulli paraprakVërtetësia e jetës – Abdulmexhid Zendani
Artikulli tjetërKëshilla të dobishme për një jetë të lumtur – Abdurrahman ibn Nasir Es-Sadi