70 çështje në lidhje me agjërimin – Muhammed Salih el-Munexhid

Autor:           Muhammed Salih el-Munexhid
Titulli:           70 çështje në lidhje me agjërimin
Përktheu:      Altin Torba
Recensent:    Edmond Ajdini
Formati:        A6
Faqe:            67
Botues:         Privat
Burimi:         www.jetaever8.de 

Nisur nga vlera madhështore e agjërimit na del si detyrë të mësojmë dhe tu mësojmë të tjerëve dispozitat ligjore Islame që kanë të bëjnë me këtë muaj të begatë, ashtu që muslimani t’i mësojë detyrimet që ka kundrejt këtij muaji dhe t’i kryej ato, t’i mësojë të gjithë ato gjëra kryerja e të cilave është e ndaluar gjatë këtij muaji në mënyrë që t’i shmang ato, t’i mësojë edhe ato gjëra kryerja e të cilave është e lejueshme ashtu që të mos ngushtohet më kot për këto gjëra që në origjinë janë të lejuara.

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?
Reload Reload document
| Open Open in new tab

Shkarko [410.39 KB]

Artikulli paraprakUdhëzimi pejgamberik për t’i bërë ballë virusit epidemik – Mr. Agron Krasniqi
Artikulli tjetër30 hadithe te sakta rreth Ramazanit