313 thënje të imam Aliut r.a. – Hafiz Ali Korça

Autor:         Hafiz Ali Korça
Titulli:         313 thënje të imam Aliut r.a.
Formati:      8.5 x 11
Faqe:          25
Viti:            1910
Vendi:         Korçë

Përzgjedhur dhe përkthyer prej Hafiz Aliut, Hatib i Korçës Mbaruar në muajin Rexheb 1326 (1910) Disa prej thënjeve të librit: 1. Këndimi i Kur’anit të shëron zemrën. 2. Harrimi i vdekjes vjen nga nrdyshkja e zemrës. 3. Ndriçoje zemrën me namaz gjatë natës… etj.

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?
Reload Reload document
| Open Open in new tab

Shkarko

Artikulli paraprakSorkadhja e vetmuar – Engin Nigar
Artikulli tjetërXhinët – Shejhul-Islam Ahmed ibn Tejmijje