Shpirti i Islamit – Muhammed Asad

Autor:           Muhammed Asad
Titulli:           Shpirti i Islamit
Përktheu:      Ermal Bega
Recensent:    Muhamed Elifi
Formati:        8.5 x 11
Faqe:            14
Botues:         O.K. Rinia e së ardhmes
Botimi:          I parë
Viti:              2005
Vendi:           Tiranë

Ne ndiejmë një kënaqësi të madhe në sjelljen e nje botimi te ri të kësaj brosh vështimin e kërkimit të vazhdueshëm të përpjekjeve të shkurtëra mbili aspekteel ndryshme të Islamit. Kjo broshurë është botuar për herë të parë katër vite me panel (1979) nga Këshilli Islam i Evropës, i marrë nga një libër mbi Islamin – Islami: Kuptimi dhe Mesazhi i tij, i botuar nga vellai Khushid Ahmed, tani kryetar i Fondacionit Musliman. Përmasa e tij e përshtatshme e bëri atë një shtesë jashtëzakonish nevojshme në rritjen e literaturës mbi Islamin, duke e pajisur lexuesin e zënë modern me një trajtim të dobishëm në një aspekt të veçantë të Islamit në stilin e qartë dhe bindës të një autori të mirënjohur.

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?
Reload Reload document
| Open Open in new tab

Shkarko

Artikulli paraprakBukurshkrim i shkronjave të Kuranit – Muhammed Dolaku
Artikulli tjetërRendi Familjar në Islam – Muhammed Aman el-Xhamij