Sahih el-Bukhari – Libri i shtatë (7) – Imam el-Bukhariu

Autor:          Imam el-Bukhariu
Titulli:          Sahih el-Bukhari – Libri i shtatë (7)
Përktheu:     Isa Memishi
Recensent:   Bahri Aliu
R. gjuhësor: Mahmdu Hysa
Formati:       8.5 x 11
Faqe:           491
Viti:             1994
Vendi:          Prishtinë

Libri i shtatë përfshin: Testamentin, xhihadi, përcaktimi i një të pestës, xhizja dhe pajtimi me armikun, fillimin e krijimit.

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?
Reload Reload document
| Open Open in new tab

Shkarko

Artikulli paraprakSahih el-Bukhari – Libri i katërt (4) – Imam el-Bukhariu
Artikulli tjetërSahih el-Bukhari – Libri i pestë (5) – Imam el-Bukhariu