Roli i femrës në përmirësimin e shoqërisë – Muhammed el-Uthejmin

Autor:         Muhammed el-Uthejmin
Titulli:         Roli i femrës në përmirësimin e shoqërisë
Përktheu:    Perlat Muslimane
Formati:      8.5 x 11
Faqe:          16
Botues:       Perlat Muslimane

Roli i femrës në përmirësimin e shoqërisë është shumë i madh, ngase përmirësimi i shoqërisë arrihet nëpërmjet dy rrugëve të pandashme njëra me tjetrën. Dhe ato janë:
Përmirësimi i jashtëm. Kjo realizohet në treg, në xhami etj., është fjala në vende të hapura. Në këtë pikë, shumica i takon meshkujve. Ngase, ata janë të cilët i frekuentojnë më së shumti vendet e tilla.
Përmirësimi i brendshëm, brenda katër mureve. Kjo realizohet në shtëpi. Dhe në shumicën e rasteve, përgjegjëse në këtë pikë janë femrat, ngase ato janë zonjat e shtëpive.

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?
Reload Reload document
| Open Open in new tab

Shkarko

Artikulli paraprakRituali i Umres – Muhammed el-Uthejmin
Artikulli tjetërSexhdeja e Harreses – Muhammed el-Uthejmin