Mbrojtja e të Gjithëfuqishmit – Osman Abazi

Autor:            Osman Abazi
Titulli:            Mbrojtja e të Gjithëfuqishmit
R. gjuhësor:   Bujar Sejdiu
Formati:         A6
Faqe:             113
Botues:          Xhamia “Hasan Emin”
Viti:               2012
Vendi:            Prishtinë

Dëshirova që në këtë libërth të përzgjedh disa nga lutjet më të zgjedhura nga hadithet e Muhammedit s.a.v.s., lutje të cilat janë shërim, rahmet dhe shpëtim për besimtarin me urdhrin e Allahut të Madhëruar, poqë se ato lutje bëhen nga një zemër e pastër dhe penduese.
Mbrojtja dhe shërimi me fjalët e Allahut është mbrojtja më e mirë sepse Allahu i Madhëruar në Kur’anin fisnik thotë: “Ne zbresim nga Kur’ani ajete të cilat janë shërim dhe mëshirë për besimtarët…” (El-Isra : 82).

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?
Reload Reload document
| Open Open in new tab

Shkarko

Artikulli paraprakTexhvidi në rrathë – Osman Abazi
Artikulli tjetërShqipëria çka qenë, ç’është dhe ç’do të bëhet – Sami Frashëri