Fotografitë e kujtimeve – Dr. Milazim Krasniqi

Autor:       Dr. Milazim Krasniqi
Titulli:       Fotografitë e kujtimeve
Formati:    A5
Faqe:        103
Botues:     Logos-A
Viti:          2003
Vendi:       Prishtinë

Mjaftoi një telefonatë e Ismetit, megjithëse e ardhur si nga fundi i botës, dhe unë të nesërmen e hyrjes së trupave të KFOR-it në kryeqytet, u ndodha në terren si përkthyes i një ekipi të Kryqit të Kuq Ndërkombëtar dhe të Gjysmëhënës së Kuqe, të cilët ishin në mision të vëzhgimit të gjendjes së shtëpive para se të ktheheshin banorët e dëbuar gjatë luftës. (Fragment nga libri)

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?
Reload Reload document
| Open Open in new tab

Shkarko

Artikulli paraprakPërhapja e Islamit – Sami Frashëri
Artikulli tjetërPrijësi i rinisë – Said Nursi