E vërteta e qartë – Abdurrahim Balla

Autor:       Abdurrahim Balla
Titulli:       E vërteta e qartë
Formati:    8.5 x 11
Faqe:        125
Botues:     Privat

Një prej mirësive më të mëdha që i ka bërë Allahu besimtarëve është se ua ka plotësuar fenë dhe mirësinë e Tij ndaj tyre. Ka thënë Allahu i Madhëruar : “Sot e plotësova për ju fenë tuaj. Plotësova mirësinë Time ndaj jush dhe jam i kënaqur që feja juaj të jetë Islami” [El Maideh 3].

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?
Reload Reload document
| Open Open in new tab

Shkarko

 

Artikulli paraprakTriumfi i së vërtetës – Rahmetullah el-Hindi
Artikulli tjetërKohët e namazit – Abdurrahim Balla