DITURIA ISLAME 323

DITURIA ISLAME NUMËR 323 |VITI 31|SHTATOR 2017|DHUL-KA’DE/DHUL-HIXHE 1438|REVISTË MUJORE, FETARE, SHKENCORE E KULTURORE|

4 Editorial
5 Urimi i zëvendëskryetarit të Kryesisë
5 së BIRK-ut, Reshat ef. Mexhiti me rastin e festës së Kurban-Bajramit
6 Kurban-Bajrami manifestim
i devotshmërisë së besimtarit
10 Hytbeja me rastin e Kurban-Bajramit – 2017
12 Komentimi i kaptinës “El-Kalem”–(3)
15 Fortësia e besimtarit dhe qëndrueshmëria e tij
18 Mënyra si bëhet sexhdeja (II)
20 Statusi i vdekjes
22 Sulmet kundër esharive dhe maturidive
26 Një tru në zemër
28 Betejat e Kosovës (1389-1999)
31 Kontributi i Hafiz Ibrahim Dalliut për gjuhën shqipe
36 Të ushqehemi shëndetshëm
39 Gjatë Ramazanit, prani e shtuar e përfaqësuesve të Bashkësisë Islame të Kosovës në mërgatën shqiptare
42 Si u ndërtua Xhamia e Mëhallës së Muhaxhirëve?
44 Aktivitete
52 Info
54 Fjalëtërthore
55 Konkurse
56 Hutbeja e lamtumirës (2)

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?
Reload Reload document
| Open Open in new tab

Shkarko [1.98 MB]

Artikulli paraprakDITURIA ISLAME 321-322
Artikulli tjetërDITURIA ISLAME 325-326